search
top

Co patří mezi kvalitní alkohol

Když zajdete do supermarketu, na první pohled budete schopni rozlišit obyčejné lahve s alkoholickými nápoji od těch luxusnějších a to nejen podle ceny. Jednoznačně se liší také láhví.

Bylinné likéry

Alkohol, který ne každému chutná, ovšem který je v podstatě zdravý jsou bylinné likéry. Mají nahořklou chuť, kterou způsobuje směs množství bylin, z kterých je tento produkt vyroben. Dá se říci, že mají podobnou chuť jako kapky na žaludek, což není náhoda. I bylinné likéry totiž příznivě působí na náš žaludek a zažívání. Proto si můžete dát skleničku například po jídle.

Mezi kvalitní pití patří rozhodně také whiskey, bourbon, skotská nebo gin. I na ty je ovšem potřeba si zvyknout. Mají totiž také velmi hořkou chuť, která vyžaduje praxi. Většině lidí tak tyto drinky nechutnají, byť patří mezi ty nejkvalitnější a tím pádem po nich nebolívá hlava.

Kvalitní vína

Mezi kvalitní vína patří především archivní ročníky, což se projevuje samozřejmě také na ceně. Také existují speciální druhy vín, které se nazývají podle způsobu, jakým jsou vyráběny. Skvělým příkladem je slámové víno, které má mít mnohem intenzivnější a odlišnou chuť díky tomu, že se hrozny po sklizení nechávají sušit na slámě. Malá láhev takovéhoto vína pak stojí adekvátní částky.

Comments are closed.

top