Věk mezi 20 a 30 lety je bezpochyby náročný. Jedná se o přesun z teenagerských let do světa dospělého, a to sebou nese novou míru zodpovědnosti a povinností. Najednou je toho hrozně moc, co musíme zvládat. V tomto věku je dobré osvojovat si některé návyky, které si pak přeneseme do pozdějších let. Pojďme se na ně podívat.

Starejte se o svou plet

Po dvacítce je nejvyšší čas věnovat své pleti péči, kterou si zaslouží. Každé ráno i večer ji vyčistěte, hydratujte a dejte jí další aktivní látky, které potřebuje. To mohou být různé kyseliny, vitamíny nebo kolagen. Nezapomínejte na SPF.

skincare

Plánujte si jídlo

Plánování jídelníčku na několik dní dopředu vám ušetří později spoustu času v supermarketu a taky peněz. Plánováním se vyhnete tomu, že se vám doma budou objevovat prošlé věci nebo že budou zůstávat zbytky. Můžete si tak snadněji také udržet zdravé stravování.

Vypijte denně alespoň dva litry vhodných tekutin

Pitný režim je důležitý a se stoupajícím věkem snad ještě důležitější. Nezapomínejte tedy na pravidelný pitný režim a snažte se každý den vypití alespoň dva litry tekutin. Do těch se nepočítá káva ani přeslazené limonády.

krabičky

Začněte používat diář

Dříve vám to možná přišlo jako zbytečnost, ale uvidíte, že v budoucnosti se stane diář váš nejlepší přítel. Zapisujte si do něj vše, pracovní povinnosti, školní povinnosti, osobní poznámky, narozeniny blízkých osob a podobně. Uvidíte, jak budete za, tak pečlivé zápisky později vděční.

Buďte aktivní alespoň 30 minut denně

Pohybová aktivita je pro nás důležitá a měla by být pro nás každodenní samozřejmostí. Mezi aktivity můžeme počítat i věci jako úklid nebo procházka, nemusíte každý den dřít ve fitku, abyste měli splněnou aktivitu.

Nepoužívejte obrazovky s modrým světlem před spaním

Máte ve zvyku před spaním projíždět sociální sítě a koukat do mobilu? Tak se to rychle odnaučte. Váš mozek při této aktivitě nedostává signály, že se chystáte ke spánku a váš spánek pak může být velmi nekvalitní.