O trampolínách se všeobecně ví, že jsou prospěšné pro lymfatický a imunitní systém, že podporují krevní oběh a zlepšují náladu. Je to skvělý pomocník proti stresu a pomáhá dospělým i dětem zvládat současné obtížné období, které v naší zemi prožíváme. To ale samozřejmě není zdaleka vše, co dovedou, mimo jiné je můžeme využít i k posilování svalstva dolních končetin, aby, jak se říká, nás nohy dobře nesly.

trampolína s ochrannou sítí

Když se zahledíte na člověka upoutaného na invalidní vozík, např. v důsledku autonehody, což je případ např. Honzy Potměšila, bude vám zřejmě připadat, jak moc je ochuzen o zážitky spojené s chůzí nebo s během. Lidé na vozíku mnohdy dovedou být mentálně silní a zvládají i některé sportovní aktivity, které by nebyli schopni provozovat ani lidé zdraví, ale bez nohou to zkrátka není ono. Je to ta hlavní část těla, která nás spojuje s celým světem, a díky níž jsme pohybliví a pohybově neomezení.

skoky na trampolíně

Skákání na trampolíně posiluje dolní končetiny

Pohyb na trampolíně 305 posiluje nejen nohy, ale také břicho, zádové svaly, krk i paže. Nohy jsou však primární oblastí, kde se efekt skákání projeví nejvíc. Jde o velmi intenzivní cvičení pro stehna, hýždě i lýtka, a kdo z vás to ještě nikdy nezkusil, měli byste začínat se skákáním pozvolna. Je známo, že je to cvičení tak dynamické, že mnohdy předčí i atletický sprint, proto zpočátku skákejte jen několik minut denně a tréninkové dávky přidávejte postupně. A skákejte na trampolíně naboso, tím zároveň výborně procvičíte i svaly chodidel.

Cvičíte v pohodlí domova

Velkou výhodou trampolín je, že na nich můžete cvičit doma. Na zahradě, anebo uvnitř bytu, pokud si pořídíte nářadí malého průměru. Každopádně nemusíte chodit venku běhat a být středem pozornosti různých zvědavců, a nemusíte kvůli tomu ani chodit do posilovny s vydýchaným vzduchem. Pohyb je natolik intenzivní, že vám může doslova změnit život.