1.       Nákupy po internetu
Obecně platí, že zboží na netu je levnější, protože obchodníci nemusejí platit za spoustu věcí: prodejnu, k ní připojení sklad, zaměstnance a mnoho dalšího. To se samozřejmě odráží i na výsledné ceně. Pokud máte obavy, že vyberete špatnou velikost, je několik možností. Tou první je využít tabulky na stránkách e-shopu. Mnoho z nich, raději než velikost, udává délku, obvod v pase nebo přes prsa. Pokud chcete přesně zjistit, jak by na vás daný kousek vypadal, a jedná se o značku z kamenného obchodu nebo třeba o parfém, jednoduše si zajděte do obchodu daný kus vyzkoušet, a objednejte z domova. Nezapomeňte také, že spousta firem už dnes nabízí možnost vyzkoušení při předání.

pověšené oblečení.jpg
2.       Minulé kolekce
Jistě, nechcete vypadat jako byste právě přiletěli z roku 1980, na druhou stranu, zejména u sportovního vybavení, můžete sehnat šik kousky tehdy, když obchody vyprazdňují sklady pro novou sezónu. Pokud najdete něco, co vám padne a líbí se, asi nikdo ve vašem okolí nebude zkoumat, jestli to náhodou nebyla zima 2017. Vyplatí se také nakupovat mimo sezonu: plavky na podzim, kabáty v létě. Výběr sice nebývá takový, ale ceny jsou příznivé.
žena s nákupem.jpg

3.       Nedublujte
Pokud chcete vypadat skvěle a zároveň neplundrovat peněženku, vyhněte se zdvojování šatníku. Jistě, ty fialové šaty jsou krásné, ale nemáte doma už jedny podobné, které skoro nenosíte, protože k nim nemáte boty? A ty žluté botasky jsou sice možná nádherné, ale nemáte už doma podobné kecky, které jste vytáhli asi třikrát? Najednou oba kousky stejně neoblečete, tak proč byste si zbytečně plnili skříň? Tato rada se samozřejmě nevztahuje na to nejzákladnější, jako jsou ponožky nebo spodní prádlo, popřípadě jednobarevná trička a džíny. I tady byste ale měli mít představu, co vám sedí, a co naopak byste na sebe nevzali ani za milion.