I když chůze na boso je jednoznačně prospěšná pro naši nožní klenbu a chůze po písku na pláži u moře je velice příjemná, těžko někoho potkáte na ulici, kdo by neměl na nohou boty. V létě sandály a v zimě pořádné sněhule nás chrání před šlápnutím na nerovný povrch, ale i proti chladu. Asi není nikdo, kdo by měl jen jediné boty pro všechny roční období. Kromě běžných bot na denní nošení existuje řada speciálních bot. Můžeme k nim zařadit třeba galoše, bez kterých se neobejde žádné dítě, ale i dospělí občas ocení absolutní nepromokavost takovéto boty.

boty

Řada speciálních bot byla vyvinutá pro nějaký sport. Do sportovní haly vás pustí jen s bílou podrážkou, ale hlavně bota bude mít podrážku přizpůsobenou dopadu na parkety. Jinou podrážku budou mít boty, ve kterých budete venku hrát tenis na antuce, nebo ve kterých budete běhat po městském parku po asfaltových cestičkách. Každý povrch totiž působí jinak a zvolíme-li nesprávnou obuv, nebude cvičení přínosem pro naše zdraví, ale spíše naopak. Patříte k lidem, kteří tráví spoustu času na horách? Tak to potřebujete kvalitní trekové boty, které kromě jiného budou mít také speciální podrážku, která nebude podkluzovat a vy v těchto botách vyběhnete na kopec i v zimě po sněhu.

boty

Kvalitní trekové boty vám zajistí komfort v každém počasí. Nevyplatí se na těchto botách šetřit, protože mít nohy v pohodlných trekových botách je základ pro zdolání hor bez následků, bez puchýřů, ale také bez promrznutí nohou a tím pádem bez nachlazení. Kvalitní trekové boty odolají dešti a sněhu, a vy budete po celou dobu výletu v suchu. Kupovat si boty, to je pro většinu žen radost, vždyť jejich botníky jsou často plné k prasknutí, ale při každém nákupu bychom měli boty pořádně vyzkoušet, protože není nic nepříjemnějšího než puchýře v nových botách, ve kterých musíte ještě dojít domů.