Teoreticky se dá říci, že soukromí podnikatelé investují do svého podnikání peníze, které tu svou činností zhodnocují a rozhojňují a z dosahovaného zisku pak žijí. Tak to přece v podnikání chodí. I když vlastně… Tak by to mělo v soukromém podnikání chodit. Jenže praxe ukazuje, že tomu tak nejednou není. Je poměrně hojným úkazem, že podnikatelé nedosahují takových zisků, které by byly žádoucí, které by jim umožňovaly vést normální život. A když se tu dost nevydělává, je to zlé. A to bez ohledu na to, proč že se vlastně ve které konkrétní situaci úspěchy nedostavují.

Někdy se zkrátka mohou soukromníci snažit, seč jim jenom jejich síly a schopnosti stačí, ale výsledkem je realita, v níž tito mohou leda třít bídu s nouzí, jak se říká.

jedna mince

Jenže nikdo nepodniká proto, aby se měl špatně. Každý si tím chce zajistit dostatečné příjmy a s těmito související spokojený život. A tak se ekonomické problémy podnikatelů musí řešit. A řeší se nejednou tím, že se někde získá půjčka, jež pomůže s překonáním složitých období a jejíž investování může přinést potřebné zlepšení situace.

Ale podnikatelům se jen tak nepůjčuje. A těm s ekonomickými problémy už teprve ne. A proto dojde někdy i k tomu, že zůstane podnikatel s problémy v zoufalé situaci bez peněz od banky. A co si má počít, když mu banka s odkazem na jeho nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků nebo jiné potíže odmítla vyhovět?

dolary USA

I pak se nějaká cesta vedoucí k penězům ještě najde. Třeba hypotéka bez doložení příjmu prospěje i hodně nedokonalým žadatelům. A aby se uspělo u této, není třeba vlastně ani prokázat přílišné kvality. Stačí, když tu budoucí dlužník může dát do zástavy nemovitost a tím zaručit, že půjčené peníze vrátí. A hned je tu možnost peníze získat.

A protože nejsou mnozí podnikatelé dokonalí, jsou právě takové nebankovní hypotéky na našem finančním trhu tolik žádané.