Na některé záležitosti ve spojení se stěhováním se může zapomenout nebo se podcení. Z vlastní zkušenosti víme, na co byste si měli dát pozor.

Pořiďte si papírový blok a tužku – lidé, kteří se stávají závislými na mobilních telefonech, mohou utrpět výraznou ztrátu, pokud jim jejich miláček přestane fungovat. Ztrácí pak kontakt s realitou a vnímají, že se jim pod rukama sesypal virtuální svět. Přílišná digitalizace člověka spíše zotročuje, dejte si na to pozor a snažte se udržovat kontakt s tím opravdovým, reálným světem například osvědčenými pomůckami, které fungují i přesto, že vám mobil spadne nedopatřením do kamennou dlažbu a rozpadne se na padrť. Pořiďte si docela obyčejný papírový poznámkový sešit, např. formátu A5 v tvrdých deskách, kam si budete poznamenávat vše, co souvisí s levným stěhováním v Praze. Poznámky v sešitu jsou také praktičtější, protože jsou přehlednější a žádný hacker vám je ze sešitu nevymaže.

krabice na stěhování

Mějte při ruce dostatek tekutin i svačinu – přípravné práce neodbývejte s hladovým žaludkem a s dehydrovaným organismem. Dopřejte si dostatek tekutin a mějte je vždy při ruce jak při balení věcí a při demontování nábytku, tak i ve stěhovací den a při vybalování věcí z krabic.

poznámkový blok

Uspořádejte schůzku se stehovací firmou – některé stěhováky lze objednat přes webový formulář a v zásadě se uvidíte až ve stěhovací den. Mnohem lepší je však domluvit schůzku se zástupcem firmy přímo u vás domě, a nejlépe měsíc před stěhováním. Domluvíte se na podrobnostech, zeptáte se na něco, co vám není jasné, a poznamenali jste si to do svého sešitu, a ujasníte si přesný harmonogram prací. Orientační schůzka bude přínosem pro obě strany, stěhováci budou mít přehled, kolik se toho stěhuje, podle toho si připraví vozidlo i počet pracovníků a snáze vám také spočítají celkovou cenu, kterou pak budete (pravděpodobně) platit v hotovosti.