O své auto se musíme pravidelně starat a žádné vám nevydrží od koupi mnoho let bez toho, aniž byste museli na něm něco opravit. To byste museli mít hodně velké štěstí. Běžné auto si ale žádá pravidelnou údržbu, která může zahrnovat drobnosti ale i rozsáhlé opravy, pod kterými https://www.denik.cz/auto/7-zlozvyku-kterymi-si-nevedomky-nicite-auta-20180105.html se vaše peněženka již pořádně prohne.

Co si ale na autě zvládnete opravit při troše šikovnosti i vy sami?

Kola

Umět vyměnit pneu svépomocí se vám budu do budoucna velmi hodit. Nikdy nevíte, kdy se vám stane, že cestou domů píchnete své kolo a nebudete moci pokračovat v jízdě. Jelikož jste povinni vozit ve svém autě rezervu, aby bylo možno kolo vyměnit, máte k tomu možnost. Budete potřebovat také hever, kterým si auto nadzvednete, abyste se ke kolu dostali a také pákový klíč, který vám umožní uvolnit a poté zase přitáhnout šrouby.

kolo

Stěrače

Jednou za čas zjistíte, že vaše stěrače špatně stírají. Při vydatném dešti, ale i lehkém mrholení nezvládají stírat vzniklý nános vody a nechávají za sebou šmouhy. Pokud nebudete tuto věc řešit, může to dojít až tak daleko, že přes čelní sklo vůbec neuvidíte. A to je velmi nepříjemné a s takovým autem nemůžete pokračovat v jízdě. Nové stěrače zakoupíte na benzínových pumpách, v supermarketech a obchodech s auto zbožím. Na většině stěračů je přímo uvedené, pro jaký typ auta jsou určené. Pokud se vám stěrače nepohybují, bude na vině motorek stěračů, který je třeba vyměnit.

auto

Voda v chladiči

Rozsvítila se vám červená kontrolka chlazení a vy začínáte panikařit, co teď budete dělat? Nebojte se, doplnění vody zvládnete velmi snadno sami. Je ale pro tyto účely dobré vozit s sebou tekutinu, kterou do chladiče doplníte. Ideální je směs destilované vody a fridexu, tedy nemrznoucí směsi. Ve výjimečných případech můžete použít čistě jen destilovanou vodu, ale myslete na to, že v mrazech vám může