Někteří lidé jsou velmi originální a mají tvořivou povahu, těmto lidem mnoho z nás, nešiků, může opravdu závidět, protože tito lidé většinou nemají problém s tím vybrat někomu opravdu super dárek, který potěší. Pak tu je ale druhá skupina lidí, a to ti méně šikovní, kteří opravdu každý rok netuší, co danému jedinci koupit, i když ho třeba dobře znají. Jsou kritičtí, a proto když je něco napadne, většinou si řeknou, že by se to tomu člověku nelíbilo. Nakonec to většinou skončí tak, že koupí nějakou blbost nebo se daného jedince přímo zeptají, co by si přál například na Vánoce, co by chtěl na narozeniny a podobně. Je to sice blbé vůči tomu člověku, ale jinak to opravdu nejde a je třeba pochopit tyto lidi, protože někdo na to mysl opravdu nemá a není hold tvořivý typ.

dárky

Lidé, kteří však tvořiví jsou mají opravdu dobré nápady, a to ten dárek absolutně nemusí být nijak drahý a podobně, stačí jen, aby byl originální a jiný, než ostatní dárky, které se většinou na tyto oslavy dávají. To bohatě stačí k tomu, aby byl spokojen, že nedostal opět nějakou knihu, kterou ani nečte a podobně. Protože jsou lidé, kteří koupí nějakou blbou knihu, když se zadaří tak ještě do toho druhý díl a o nic jiného se nestarají, nestarají se ani o to, jestli ten člověk čte a co vlastně čte, nebo koupí nějakou levnou blbost, která nikoho nebaví. Na to pozor, nekupujte knihy někomu, kdo nečte.

dárek

Pokud nevíte, co daný člověk dělá, kupte nějaký poukaz, který toho zahrnuje opravdu hodně, nebo bývají nabité karty do různých obchodních center, kde si může daný obdarovaný zajít do jakéhokoliv obchodu chce. Další možností, která je takový spíše menší dárek jsou například náramky se jménem, které potěší člověka, pokud s ním máte nějaký vztah, nebo jako jméno můžete zvolit například jeho psa, pokud víte, jak se jmenuje a že dotyčný vůbec psa má. Pak jsou zde různé dárkové sady, které neurazí, ale ani nenadchnou.