Lyžařská sezóna

Žijeme v mírném podnebném pásu, takže se u nás střídají čtyři roční období. Nás dnes bude zajímat především období zimy. To nyní už nebývá většinou tak chladné, ale stále i v polohách, kde nejsou hory klesají teploty dost pod bod mrazu. Když se při této příležitosti zadaří a začněte sněžit, tak si můžeme užívat zimních radovánek se vším všudy. Děti vytahují sáňky a boby, aby mohli jezdit z nějakého toho kopce.

lyžař na svahu

Dále se třeba kolují a tak dále. Zároveň je to doba, kdy dospělí i s dětmi můžou vyrazit na hory, kde se dá lyžovat a jezdit na snowboardu. Samozřejmě nevadí, když zrovna matka příroda nedopřála na horách moc sněhu, protože majitelé skiareálů se na Žihle období pečlivě připravují, přičemž do příprav patří i požívání sněžných děl. Sněhu proto může být dostatek a sjezdovka je připravena na plný provoz. Většinou bývá v areálech více možností, kam jít jako je restaurace, kde si můžeme dat něco dobrého na zahřátí.

Potřebné vybavení

Jestliže chcete zažít zimní dovolenou, jak má být, tak můžete vyrazit do ski areálu Čenkovice, kde Vám nebude nic chybět. Ten poskytne celkem čtyři sjezdové trasy, přičemž jedna lanovka má dokonce vyhřívané sedačky, což se jen tak nevidí. Aby nám na dovolené nic nechybělo, tak je dobré nepodcenit přípravu. Jako první můžeme začít oblečením, protože se jistě nechcete klepat zimou, a proto si sestavte seznam, kde by neměla chybět například teplá lyžařská bunda.

zimní krajina

Co se týče jídla, tak můžeme zvolit klasické trvanlivé potraviny a hodí se i nějaké to hotové jídlo, protože teplý oběd je pro naše tělo jedině přínosem. Samozřejmě nemůžeme zapomenout na doklady a další základní věci jako léky. Při cestách do zahraničí musíme vyřídit zdravotní pojištění, protože přeci jen na horách se může nějaký ten úraz přihodit. Jistě s sebou budete brát věci, které používáte běžně. Například sem můžeme zařadit mobilní telefon s nabíječkou.