Asi se shodneme na tom, že bydlení, kde není elektřina a voda nemá s moderním bydlením nic společného. Možná bychom si dovedli představit týdenní dovolenou na skutečné samotě, kde není zavedená elektřina a už vůbec ne plyn, takže se topí dřevem v krbu a vaří se na peci, a pro vodu se chodí do studny nebo spíše do nejbližší studánky. Tím pádem i záchod bude řešený tzv. kadibudkou někde za chalupou, protože o kanalizaci a splachování nemůže být řeč. Ale na rovinu, jak dlouho byste to vydrželi, když byste si vlastně ani nemohli dobít mobil? Řada z nás by dala ten týden jen stěží, i když na vyčištění hlavy by to byl asi skutečný ráj.

voda

Mnozí z nás si neuvědomují, jak vodou plýtváme. Bereme ji jako samozřejmost a pokud se někdy stane, že otočíme kohoutkem a voda neteče, jsme hodně zděšeni.

Mít po rodinném domě udělaný kvalitně rozvod vody, to je záležitost instalatéra, který umí svařovat vodovodní trubky a hlavně je umí pořádně utěsnit, aby nedocházelo k únikům vody. Ale vodu nepoužíváme pouze k mytí a vaření. Rozvody vody máme i jako topení po domě, a i tady je potřeba vysoce kvalitní práce, protože taková prasklá trubka od topení, ve které proudí horká voda, to rozhodně zažít nechcete.

voda

Nechat si udělat vodovodní rozvody a namontovat topení, to byste měli nechat vždy na odborníky, třeba na firmu voda topení Ostrava. Tito šikovní instalatéři odvedou kvalitní práci a budete mít záruku, že vás prasklá trubka nebo špatně utěsněné kohoutky nevytopí.

Instalatéra voláme většinou až tehdy, když nastane havárie, ale často o tom ani nevíme a přitom nám může voda někudy unikat. Měli byste věnovat pozornost vaší spotřebě a sledovat stav vašeho vodoměru. Pokud zjistíte, že vodoměr ukazuje nepřiměřeně velkou spotřebu, třeba ve srovnání s minulým rokem a u vás se nic nezměnilo, co by na spotřebu mělo vliv, měli byste si nechat udělat revizi vodovodního potrubí.

5/5 - (2 votes)