Práce s prostorem je základem spokojeného bydlení, protože nerovnoměrně rozestavený nábytek nepůsobí dobře, a přecpaný byt už vůbec ne. V tomto směru platí pravidlo, že styl a funkčnost kráčejí ruku v ruce za dosažením dokonalosti. A i proto je nejlepší volit možnost nábytku na míru, aby do sebe vše zapadlo, a nic nevyčnívalo.

Úložný prostor

Pokud právě řešíte možnosti úložného prostoru u vás doma, nejlepší volbou budou vestavěné skříně na míru. Proč? Kromě toho, že zaujmou přesně tolik prostoru, kolik jim můžete nabídnout, a nebudou vedle nich zůstávat nevyužité centimetry, nebo naopak nebudou nikde zavazet, mají i další benefity. Přesně je sladíte se stylem zbytku domu, protože si ještě před výrobou řeknete, jak by taková skříň měla vypadat, a o jaký materiál k její výrobě stojíte. Dále pak jde o funkčnost, protože takovou skříň si můžete nechat navrhnout tak, aby pojala vše, co potřebujete, a tak, jak potřebujete. Sami si zvolíte, kolik bude mít skříň polic, zásuvek, či prostoru na pověšení. Dále se pak tyto skříně nevyužívají pouze do ložnice, ale i do dětského pokoje, do chodby, nebo třeba i do obývacího pokoje, či kanceláře. Můžete volit dřevěné, či částečně prosklené, úzké, široké, nízké, i vysoké.

šatní skříň

Pohovka

Každý obývací pokoj disponuje gaučem, či pohodlnou pohovkou, která by měla ladit se zbytkem místnosti. Ve většině případů si však všimnete, že nesedí tak úplně, jak by měla. Někdy je příliš velká, jindy příliš malá, nebo sedí velikostně, ale vzhledově už ne. Přitom se jedná o tak podstatný kus nábytku, který si rovněž můžete nechat navrhnout na míru, a zase tolik moc nepřeplatíte. Zvolíte si nejen rozměry, ale i materiál, dekor, a případné další funkce, jako je rozkládání na lůžko, úložný prostor, či posuvná opěradla.

hnědý gauč

Kuchyně

Mnoho lidí si ve snaze ušetřit objednává již hotové kuchyně, které pak cpou do prostoru, který mají pro kuchyň určený. Toho že něco nesedí, si ale všimnete hned. Nejlepší variantou je rozhodně kuchyně na míru, která bude navržena přesně dle parametrů vašeho prostoru, a tak, aby vyhovovala právě vám.