Přemýšlíte o koupi či adopci kočky, nebo už dokonce nového kamaráda máte, ale zatím tápete nad tím, jak z Vašeho obydlí udělat místo, kde si Vaše čtyřnohá společnost bude připadat příjemně, ale zároveň z toho nebude kočičí království? Zde je pár typů, které Vám pomohou při budování kočičího domova.
kočka v košíku
• Bezpečnost – první a nejdůležitější úkol majitele kočky je zajistit, že bude kočka v bezpečí. Kočky jsou zvídavá stvoření a taková okna pro ně mohou představovat velké nebezpečí. Sítě do oken by měly být samozřejmostí, kočka se tedy bezpečně může kochat výhledem ven ale nehrozí to, že z okna vypadne či vyskočí.
• Soukromí – pro každou kočku je důležité mít své vlastní místo, kam se může schovat a nikdo ji nebude rušit. Jako Vy máte ložnici, dětský pokoj a tak dále, pro čtyřnohé v tomto případě slouží kočičí domečky. Díky designu může sloužit také jako dekorace, ale Váš mazlíček tam najde klid, pohodlí a relax.
• Hygiena – další ze samozřejmostí je kočičí toaleta, pro kterou se používá kočičí stelivo – říká se mu kočkolit. Jeden z nepříjemnějších úkolů majitele koček je čištění kočičí toalety, stelivo měňte dle individuální potřeby mazlíčka. Pokud máte více koček, je výhoda to, že na jeden kočkolit může chodit více koček, pokud se snesou. Z hygienických důvodů se doporučují maximálně 2 kočky na 1 kočičí toaletu.
tunel pro kočku
• Hračky – jako zábava pro naše miláčky sice může sloužit v podstatě vše bezpečné, co je po ruce, ale ve zverimexech a také na internetu se prodávají speciální konstrukce zvané škrabadla – opět může sloužit jako dekorace a může být pro více než jednu kočku. V již zmíněných zverimexech a na internetu se dají také koupit speciální hračky a je jen na Vás, kterou z nich vyberete a které si vybere Vaše kočka.
O rady ohledně krmiva a ostatních se nebojte zeptat pracovníků zverimexu ve Vašem okolí, jistě Vám rádi poradí a doporučí kvalitní kočičí jídlo.