Mít v dnešní době dům je velmi dobrá věc, ale není to nic běžného, co se týče mladých lidí, kteří si jej teprve chtějí pořídit. Důvodem je nárůst cen prakticky všeho, výjimkou není ani stavební materiál a už vůbec ne služby, a tedy práce zedníků a podobných firem potřebné ke stavbě domu. Někteří proto volí přijatelnější způsob, jak si postavit dům, a to je způsob postav si sám, který však obsahuje mnohá rizika, která nejsou při stavbě domu úplně přijatelná. Jedno z rizik je to, že se dům nepostaví tak, jak by měl a v budoucnu mohou nastat komplikace, může být dům málo energeticky výhodný a může plno energie utíkat ven skrze například špatně postavené zdi a podobně.

stavba

Navíc hodně lidí neumí také udělat schody, pak tedy dáte velké peníze jen za to, abyste je mohli upravit a ve výsledku je to mnohem dražší, než kdybyste si zavolali firmu. Zděný dům na klíč není sice nic levného, ale rozhodně se nemusíte bát, že se váš dům postaví nějak špatně. Definice domu na klíč je ta, že vám firma obstará naprosto všechno a vše udělá za vás, vy jen přijdete k hotovému, tedy k postavenému domu, který vypadá přesně tak, jak vám firma slíbila. Firma si obstará potřebné materiály, vše si vypočítá sama a vy tak nebudete muset řešit nic, jen budete muset firmě poskytnou peníze, které budou rozhodně vyšší než při stavbě svépomoci, rozhodně se to ale dá čekat, když za vás firma udělá vše, to je jasné. Nemusíte do toho ale později nic dávat, protože vše bude provedeno kvalitně a tím si můžete být jisti, pokud si vyberete proslulou firmu.

stavba

V dnešní době kvůli zvýšeným cenám u všeho je velmi těžké si postavit dům, pokud nemáte počáteční obnos peněz, bez nich si v dnešní době ani neškrtnete, protože si bez nich ani skoro žádné peníze nemůžete půjčit. A bez půjčených peněz nic nepostavíte, musíte si tedy něco nějaký čas šetřit a až poté si půjčit peníze a zamýšlet stavbu domu. Rozhodně to ale není nemožné.