Itálie je mnoha lidmi považována za jednu z nejkrásnějších zemí Evropy. A není divu. Má totiž skutečně hodně co nabídnout. Kromě nádherné přírody najdete v Itálii stovky úžasných pláží, kde se můžete vykoupat a užít si odpočinkovou dovolenou. Pokud jste spíše aktivní tip, v Itálii je spoustu možností na různé výlety, památky, přírodní parky, zajímavá města a podobně.

Co musíte v Itálii rozhodně navštívit?

Benátky

Neapol

Hodně lidí si při slově Neapol vybaví proslulou neapolskou pizzu, kterou při návštěvě tohoto města musíte rozhodně ochutnat. Město nabízí spoustu malebných italských uliček plných restaurací a roztomilých kavárniček, kde si můžete odpočinout po prohlídce města. Jestli je něco, co nesmíte minout, pokud budete v Neapoli, je to sopka Vesuv. Na vyhaslou sopku lze vystoupat a jedná se o skutečně ojedinělý zážitek. Rovněž určitě navštivte městečko Pompeje, které se nachází v těsné blízkosti.

Benátky

Jedno z nejznámějších městeček celé Itálie. Nachází se na severu Itálie, tedy v dobré dojezdové vzdálenosti od českých hranic. Jedná se o turisticky velmi oblíbené místo, takže očekávejte, že v sezóně budou dost zalidněné. I tak ale rozhodně stojí za návštěvu. Kde jinde máte možnost se na romantické gondole proplout jednotlivými uličkami s malebnou italskou architekturou? Při návštěvě určitě nevynechejte proslulé benátské památky, jako je Náměstí Svatého Marka nebo Dóžecí palác.

Koloseum

Řím

Další s velmi turisticky vyhledávaných měst Itálie. Řím vám totiž nabídne všechno, co jen Itálie může. Najdete tu spoustu nádherných míst, které by měl každý alespoň jednou za život navštívit, a to včetně majestátného Kolosea. Za návštěvu stojí i například Pantheon. V centru Říma pak najdete samostatné městečko Vatikán, který je sídlem samotného papeže a rozhodně stojí za návštěvu, především kvůli monumentální Sixtinské kapli.

Jak je to v Itálii s ubytováním? Snad v každém městě najdete desítky možností, kde se ubytovat, od luxusních hotelů, přes rodinné penziony až přes apartmány. Samozřejmě zde najdete i různé kempy. Pokud chcete projet Itálii skrz naskrz, je dobrou volnou prozkoumat nabídku prodeje mobilních domů.