Menstruační pomůcky prošly mnoha změnami. V současné době vedou na celém světě tampony a vložky, protože jejich používání je snadné a koupíte je v každé drogerií i supermarketu. Jsou zkrátka dostupné, a proto jsou oblíbené, i jejich používání je komfortní a diskrétní. Samozřejmě mají i vložky a tampony spoustu nedostatků, a tím největším je ekologická zátěž a finanční stránka. I když se vám to možná nezdá, jde opravdu o poměrně nákladné řešení – zkuste si spočítat, kolik tamponů a vložek každý měsíc spotřebujete. Ekologická zátěž je opravdu velká, protože tyto pomůcky se rozkládají velmi dlouho.

vložky a tampony

Poměrně horkou novinkou jsou menstruační kalhotky z nanovlákna. Fungují skvěle, i přes vyšší počáteční investici jsou levné a hlavně se používají opakovaně, takže nezatěžují životní prostředí. Proč je vyzkoušet? Protože jsou diskrétní, komfortní, jsou vhodné od úplně první menstruace a potom je jenom vyperete. Vydrží vám několik let, a to se vyplatí.

žena v prádle

Jsou i hezké
Kdo by čekal, že menstruační kalhotky budou kus ošklivé látky, ten by se asi hodně divil. Naše kalhotky jsou vyrobené v různých střizích, protože i žena během menstruace se chce cítit hezky. Proto u nás najdete

  • Klasický střih (i s vysokým pasem)
  • Brazilky
  • Tanga

A to rovnou ve třech barvách. Komu by to přišlo málo, může si u nás koupit i krajkové kousky. Kalhotky jsou čím dál oblíbenější, protože pohltí veškerou tekutinu i pachy. Přetečení se bát nemusíte, protože mají několik velmi savých vrstev, a díky tomu vás ochrání stejně jako vložky a tampony. Nebojte se je vyzkoušet, u nás je koupíte za velmi příjemné ceny. Navíc můžete kalhotky sehnat za ještě lepší cenu, když zrovna vyprodáváme nějaký starší model. Menstruační kalhotky jsou skvělou alternativou k běžným menstruačním pomůckám, které s klidem můžete doslova hodit za hlavu.