Když se řekne „dodávka“, možná si vybavíte příjezd přepravní společnosti a řidiče, který vám ochotně vydá vaši zásilku objednanou přes e-shop. Logistika je však pouze jeden ze způsobů využití vozidel tohoto typu a my bychom vám chtěli naznačit, že si lze pronajmout osmimístný vůz z půjčovny dodávek v Praze a využít jej pro společnou cestu za krásami naší vlasti.

hrad Bezděz

Toto řešení je jednou z možností, jak pozvat vaše přátele na společnou dovolenou a uspořádat s nimi jízdu za přírodními a historickými památkami, které jsou ukryté na stránkách turistických průvodců anebo v přehledných podrobných mapách. Máme pro vás několik tipů, kam se s dodávkou vydat, aby to přineslo cílený efekt – užít si týden volna bez nudy a podobných nepříjemností.

S dodávkou do Krkonoš

Krkonoše jsou v obležení turistů nejen v zimě, ale i v průběhu letní sezóny. Chcete-li se vyhnout tomu největšímu turistickému náporu, vydejte se tam v polovině června nebo na konci srpna, kdy je ještě relativně teplé a slunečné počasí. K objevování krás je tu celá řada možností a rádi bychom vám naznačili, že zejména západní Krkonoše poskytují překrásné výhledy do krajiny a příjemné prostředí k pobytu. Ubytování byste si mohli zajistit např. v Harrachově nebo ještě lépe v dolní části Rokytnice nad Jizerou, např. nedaleko hory Studenov.

zalesněné Krkonoše

Český ráj a Máchův kraj

Okolí Máchova jezera bezprostředně navazuje u Turnova a Mnichova Hradiště na Český ráj a procestovat obě lokality s dodávkou znamená poznat jedny z nejzajímavějších krajinných oblastí České republiky. Doporučit vám můžeme autokemp Klůček na okraji města Doksy, na jihovýchodních březích Máchova jezera, a dále hrad Bezděz, Komárovský rybník u osady Branžež, Příhrazské skály, Hrubou Skálu, hrad Kost a zámek Humprecht. Na závěr vašeho putování můžete zamířit k vrchu Kozákov a ke zřícenině hradu Trosky.