Jistě jste již někdy sháněli letní brigádu či finanční přivýdělek a víte, jak překvapivě obtížná a nelehká záležitost to může být. O podobná místa je velký zájem a konkurence bývá silná. Z tohoto důvodu není neobvyklé nalézt vhodnou pozici pouze prostřednictvím osobních konexí a doporučení. Ne každý z nás má však takovouto možnost.
prasátko na úspory.jpg 
Jedná se tak o poměrně frustrující záležitost, kdy by člověk velmi rád pracoval, avšak nemá možnost. Ať jste již studentem, či rodičem na mateřské dovolené, tento problém se týká snad všech. Existuje však hned několik způsobů, jak si sehnat kvalitní přivýdělek. Možnosti jsou následující:
 
1.      Osobní dotaz přímo na daném místě– jde snad o nejúčinnější metodu, jelikož „za zeptání“ člověk nic nedá a mnohdy může být příjemně překvapen. Výhodou je, že díky osobní interakci nemusíte čekat dlouhé dny na odpověď ze strany zaměstnavatele, jako tomu je v případě emailové komunikace. Ten také může hned ze začátku ocenit vaši snahu, samostatnost a průbojnost.
peníze na ruku.jpg
2.      Návštěva specializovaných pracovních portálů s nabídkami zaměstnavatelů – osvědčený způsob, jak získat brigádu. K dispozici máte veškeré dostupné nabídky zaměstnání, přičemž můžete užít jednotlivých filtrací, které vám pomohou nalézt tu nejvhodnější nabídku.
3.      Podání inzerátů s uvedením vlastních zkušeností, schopností – další možností je samotné nabídnutí vašich vlastních dovedností. K tomu můžete rovněž využít nepřeberné množství pracovních portálů, kde máte možnost vložit vlastní inzerát.
4.      Sledovat nabídku volných pracovních míst přímo na webových stránkách daných společností – v dnešní době lze již nalézt na webových stránkách většiny moderních společností a podniků sekci „volná pracovní místa“, právě ta by vás mohla zajímat.
 tlačítko hledat práci.jpg

Z pohodlí domova

 
Nemůžete-li však stále najít vhodné pracovní místo, nezoufejte. Existuje osvědčená a dostupná celoroční brigáda u firmy Selvintech, kde tvoříte dekorace a ozdobné předměty přímo z pohodlí vašeho domova. Výhodu je odpovídající finanční ohodnocení a flexibilní pracovní doba.