Rádi se bojíte nebo vás jen lákají zajímavé místa, které mají svou temnou historii a jsou plná záhad a tajemství? Poradíme vám kam se vydat na výlet – na těchto místech vás bude pořádně mrazit. Nemusíte všemu věřit a možná si i poklepete na čelo, že tohle přece vůbec není možné, ale až přijedete na místo – uvidíte, že něco pravdy na tom přece jen bude. Už jen poloha míst a jejich okolí působí děsivě – atmosféru vystřiženou jako z hororového filmu si tady užije každý i ten největší skeptik. Vydejte se na cestu po stopách záhad a nechte se očarovat tajemnými místy naší země.

holčička v nočním lese

· Hrad Houska: hrad najdete 20 km severozápadně od Mladé Boleslavi. Prý se v něm ukrývá brána do samotného pekla. Říká se, že v noci jsou zde slyšet zvuky podobné krokům a dokonce fotografie z hradních prostor bývají často rozmazané. A ještě jedna zajímavost – stěny místní kaple jsou vždy vlhké a to i v létě a přesto, že stěny sousedních místností jsou úplně suché. Žádný návštěvník se tady prý necítí dobře a cítí negativní energii – těžko říct, jestli to není jen tím, že jsou lidé ovlivněni touhle pověstí. Ovšem určitě se zde nedoporučuje nikdy nocovat a to ani v nejbližším okolí hradu.

· Hřbitov bláznů v Bohnicích: no už jen ten název vypovídá své. Hřbitov a ještě bláznů – to není moc veselý název. Říká se, že jde o místo s nejhorší energií v České republice. Pochování jsou zde hlavně pacienti psychiatrické léčebny v Bohnicích, ale také vrazi, sebevrazi, děti a vojáci v 1. světové války. Taková parta na jednom hřbitově udělá zlou atmosféru hned. Schválně se sem vydejte a vyzkoušejte si, jak se tu budete cítit.
podzimní hřbitov

· Hřbitov ve Velharticích: a zase jeden hřbitov. Koneckonců hlavně hřbitovy a staré hrady jsou těmi nejstrašidelnějšími místy vůbec. Pokud jste četli Kytici od Karla Jaromíra Erbena – zajisté si pamatujete na báseň Svatební košile a na umrlce. Podle staré zdejší pověsti z úsvitu křesťanství se místní dívka zamilovala do mládence, který ale padl v bojích. A protože se s jeho smrtí nedokázala nikdy smířit všechny ostatní nápadníky zarytě odmítala. Až se jeden zhrzený nápadník rozhodl pomstít – oživil padlého milého, aby si tento neživý vzal sebou tu živou, která ho odmítla. Při oživovacím obřadu tu na místě zůstala černá magie a drží se tu dodnes. Pro citlivé lidi je prý nemožné na hřbitově setrvat dlouho, protože je negativní energie příliš ovlivňuje.