Také milujete retro, nebo alespoň jeho ohraničený časový úsek? Do retro stylu se často situují lidé, co prožili své dětství v době na hony vzdálené té současné, a co ji tehdy vnímali pozitivně, a možná i mnohem lépe, co se týče mezilidských vztahů a obecně fungování celé společnosti. K podpoře retro stylu přispívá i nynější mnohdy nezvladatelná míra stresu, a tak je i toto s velkou pravděpodobností důvod, proč svá obydlí krášlíme styly, které již zařazujeme mezi historii naší planety.

prostírání z juty

V retro stylu se dnes úspěšně prodává nábytek, elektronika, bytové doplňky, ale třeba i koberce a bytový textil. A do této kategorie bychom mohli https://kultura.zpravy.idnes.cz/ztraceny-princ-margarin-recenze-mark-twain-fkm-/literatura.aspx%3Fc%3DA171122_114156_literatura_ts směle zařadit i jutu. Juta je totiž nejen stylovým retro prvkem, nýbrž je nadčasová a můžeme s ní doslova čarovat i v moderně zařízeném bytě.

Prostírání

Prostírání z juty můžete zahlédnout v mnoha internetových článcích či webech, hodí se na sváteční stůl pro svatebčany, žijete je na Vánoce, poslouží k dětské oslavě, k promoci či k oslavě kulatých narozenin vašich prarodičů. Juta velmi vyniká na bílém ubrusu.

juta a srdce

Obklad nábytku

Máte doma starý nábytek a nechce se vám jej vyhazovat? Přemýšlíte nad tím, že jej darujete dětem do dětského pokoje, aby jim ještě skvěle posloužil? Anebo jej vezete na chalupu a přemýšlíte, jak jej zrenovovat? S jutou to půjde hravě. Můžete s ní obložit všechna čelní dvířka, zásuvky, boční stěny, zkrátka můžete s ní potáhnout jakýkoli kus dřevěného nábytku, ať už je zhotoven z dřevotřísky nebo z dřevěného masivu.

látka juta

Nábytek tím získá novou podobu a vdechnete mu život, až to třeba překvapí i vaše přátele. Juta se velmi dobře kombinuje s dřevem, a tak byste mohli jutou potažené desky ještě zvýraznit svislými dřevěnými obvodovými lištami. K jutě se nejlépe hodí borovice nebo smrk, tedy světlá měkká dřevina v přírodní podobě např. s matným lakem.