Značka Osram patří ke světovým stálicím širokého sortimentu osvětlovací techniky. Jedním ze segmentů vývoje a výroby jsou autožárovky do předních světlometů. V této oblasti působí na trhu více značek, ne všechny modely v regálech obchodů jsou však spolehlivé a s dobrým poměrem ceny a výkonu.
Producenti se snaží oslovit co nejširší pole zákazníků a nabídnout velký rozsah výrobků s preferencemi různých vlastností, počínaje životností a konče intenzitou světelného toku a barvy světla. V základních produktových řadách naleznete rozdílné preference u jednotlivých typů, a to tak, aby vyhovovaly každému zájemci:

noční provoz

Night Breaker

Stálé oblibě zákazníků se těší Night Breaker. Jak už napovídá samotný název, jde o speciální výrobky pro časté noční jízdy, kdy je podstatná dostatečná intenzita světelného kuželu a velmi dobrá viditelnost jízdního pruhu a pravé krajnice. Night Breaker jsou považovány za významný bezpečnostní prvek, což se v praxi projeví delším světelným kuželem, který proniká až do vzdálenosti 130 m.

Ultra Life

Vynikající reference na internetu vyzdvihují i tento model. Jde o jednu z nejoblíbenějších řad výrobků do předních světlometů, a to z několika důvodů. Tím prvním, naprosto zásadním, je velmi dlouhá životnost, která přesahuje i 7 let. Důraz je tedy kladen především na dlouhodobou houževnatost, spolehlivost a zároveň dostatečný osvit i bez oslňování protijedoucích řidičů. Lidé, kteří si Ultra Life pořídili na zkoušku, se s největší pravděpodobností k tomuto modelu vrací už jen kvůli úspoře nákladů na výměnu za nový kus.

světla aut

Cool Blue Intense

U této produktové řady se výrobce zaměřil na barvu světelného kuželu. Autožárovka Osram H7 Cool Blue Intense produkuje bílé světlo s modravým nádechem, které je ovšem v povolené toleranci ze strany legislativy, aby nedocházelo k oslňování řidičů protijedoucích vozidel. Výhody tohoto světelného zdroje jsou však zřejmé – eliminace únavy, zvýšení pozornosti a tím pádem dosažení vyššího jízdního komfortu.