Spoustě z nás nevyhovuje jenom neustálý pobyt někde ve městě. Kdekdo z nás touží z těchto míst aspoň někdy uniknout, a to do přírody. A když po tom toužíme, nic nám v tom vlastně nemůže zabránit. Někdy to máme do přírody blíž a někdy dál, ale vždycky je pro nás tato v dosahu. A tak stačí se jenom vhodně obléci a vyrazit.

Ale jak se do takové přírody odít? Co si vzít na sebe, aby nám bylo putování krajinou příjemné a užili jsme si to? Co se týká oblečení, je to prosté. Všichni si dokážeme zjistit předpověď počasí a podle toho se obléknout, respektive si sbalit něco, co by se mohlo při možné změně počasí hodit. Ale co si k tomu obout?

kožená bota

Ano, ani obuv nesmíme před cestou do přírody podcenit. I na té náramně záleží, jak se která túra vydaří, zda si z ní přineseme příjemné nebo spíše nepříjemné dojmy. A na obuv se musíme před cestou zaměřit raději ještě více než na ostatní oblečení. Protože může být terén i za ideálního počasí nedokonalý, může být nerovný, s kalužemi, ostrým kamením a podobně, může být kluzký nebo jinak záludný. A podcenění kvality bot se může vymstít.

chůze přírodou

A jaké boty si tedy vzít, abychom si cestu krajinou užili a aby nám v nich bylo co nejpohodlněji? Možná tím nejlepším, co se nabízí k tomuto účelu, jsou trekové boty. A to proto, že zrovna u nich jde o to, aby byly jak pohodlné, tak i jinak k cestě přírodou ideální. Takže se v nich pohodlně chodí, tyto netlačí, nezatéká do nich ani v nich není člověku zima, a krok v nich je také nadmíru bezpečný, což lze ocenit hlavně na horách nebo třeba v lesích.

Zkrátka a dobře není ani toulání se přírodou prostá záležitost, při níž nezáleží na tom, co si na sebe vezmeme. I tady si musíme rozmyslet, v čem tam půjdeme. Protože kdybychom vyrazili ve špatné obuvi, přestala by být cesta i tou nejkrásnější krajinou záhy skvělou. A mohla by se změnit i v muka, jaká ale s trekovou obuví nepoznáme.