Při výběru kočárku pro vaše miminko je třeba si stanovit některé parametry, které by měl vybraný kočárek splňovat. Díky tomu můžete nalézt nejvhodnější kočárek a vybrat si z široké nabídky kočárků. Díky velké nabídce a různým výrobcům můžete vybírat z různých typů kočárků, které jsou zajímavě zpracované, z různých materiálů, barev, tvarů a také kočárky, které jsou vhodné pro různé činnosti. Proto je třeba si říci, co od kočárku očekáváte, co by měl umět a splňovat. Třeba zda má mít plastová či nafukovací kola. Jak se mu mají sklápět řídítka, jak hluboká stříška, zda hraje pro vás roli váha kočárku či velikost korbičky, také, jak má navrhnutý úložný prostor apod.

žena s kočárkem

Určitě využijete lehký sportovní kočárek, pokud jste akční rodina a plánujete s kočárkem třeba sportovat, chodit na procházky i do terénu, pole, luk, či lesů a do hor. V takovém případě využijete sportovní kočárek, který má velmi bytelnou konstrukci, ale díky materiálům může být naopak velmi lehký. Také je důležité odpružení, to aby to bylo hlavně pohodlné i miminku. Také nafukovací kola zvládnou mnohem lépe terén než kola plastová. Lehký sportovní kočárek také lépe naložíte do auta, lépe se vám s ním bude manipulovat, brát ho do vlaku či do MHD.

na procházce u moře

Samozřejmě můžete řešit i barvu kočárku podle pohlaví miminka nebo neutrální či barvu, která se líbí vám. Klidně i kluci mohou jezdit v červeném kočárku. Důležité je, aby byl pohodlný kočárek pro vás i pro miminko. Aby se vám s ním dobře jezdilo, byl dobře ovladatelný, nepřeklápěl se v terénu a dobře se vám s ním zatáčelo. Pro někoho je výhoda mít kola s aretací a někdo zas dá přednost čtyřem velkým kolům. Je dobré si zkusit manipulaci s různými kočárky a zjistit tak, který bude nejvhodnější právě pro vaši rodinu. Nezapomeňte také prozkoumat i různé vymoženosti daného kočárku a v případě potřeby dokoupit další vybavení, které nebylo součástí.