Být doma, když je venku zrovna půl metru sněhu a obrovská zima je to nejlepší, co může být. Je to opravdu skvělý pocit a všichni jej milují, protože pocit, že jsme doma v bezpečí je v tuto chvíli intenzivní a je to opravdu boží skoro pro všechny. Nejlepší navíc je, když máte doma krb a sednete si k němu, zapálíte oheň a užíváte si to teplo, které byste venku neměli. Ten pocit je pak ještě mnohem více silnější a je to opravdu něco jiného. S ním se pojí ještě pocit, když jde člověk ve velké zimě a sněhu na procházku a pak se vrátí domů, to je navíc ještě mnohem lepší. Vrátí se přímo do tepla, a tak pozná ten velký rozdíl teploty co je venku a doma. Odhodí rukavice, čepici, odloží bundu a oblečení a zahřívá se u krbu, u kterého je až horko, ale to nikomu nevadí, protože právě přišel z venku a je to velmi příjemné horko.

čokoláda

Nejlepší jsou noční procházky v zimě, kdy člověk prochází kolem baráků a nahlíží, co se vevnitř asi děje. Vidí všechny ty krásy světýlek jako v Americe a užívá si ten výhled, ale zároveň se těší na to, až se zabalí do mikiny Promotextile.cz a koukne se na nějaký vánoční film u krbu, nebo u vyhřátého topení, to už je vlastně jedno. Ale krb rozhodně nic nikdy nenahradí, protože sledovat ten oheň je opravdu něco nenahraditelného a božího. Plápolající oheň v krbu je symbolem domova, lásky, protože z lásky také sálá teplo, to všichni víme. Navíc nám to připomíná čas s rodinou, protože u sálajícího krbu se všichni sejdou a užívají si společný čas.

krb

Udělejte si i vy někdy takový večer, kdy si zapálíte krb, pokud ho máte, uvaříte si nějaký super vánoční čaj, pustíte vánoční film, dáte si k tomu nějakou tu dobrotu a pozvete také k sobě své rodinné příslušníky. Je to nenahraditelná chvíle a udělejte to, dokud je čas a dokud máte koho pozvat. Alespoň na ty Vánoce. Sbližování je opravdu důležité a pokud to nejde udělat mimo svátky, tak se snažte alespoň opravdu o těch Vánocích.