Potřebujeme my lidé peníze? Že se ptám! Samozřejmě, že je potřebujeme. Vždyť všichni víme, k čemu tyto slouží, a navíc nás o tom přesvědčuje naše každodenní realita, v níž ti, kdo nemají peněz dost, obvykle nijak slavně nedopadnou a třeba také vůbec neobstojí. Protože kdo nemůže platit za to, co se mu na trhu nabízí, ten to nemá, a kdo to nemá, tomu to pochopitelně do určité míry schází. Někdy míň a někdy víc, ale schází. A to i záležitosti, které jsou pro našince nepostradatelné.

jeden dolar

A to je také důvod, proč se nikdo s nedostatkem peněz jenom tak nesmiřuje. A proč se všichni neustále snažíme, abychom jich měli dost. Protože víme, že kdybychom na tom byli finančně bledě, nestál by náš život za moc a možná také za nic. A kdyby za něco, pak možná jen za to, čemu se slušně říká exkrement.

Jenže z toho důvodu, že peníze potřebuje kdekdo, je skutečností, že se k nim ti, jimž se jich nedostává, jenom tak lehce nedostanou. Nikdo jim je nedá. A když nedá, pak se tyto musí někde aspoň vypůjčit. S čímž ale také bývají problémy, protože o ně ani poskytovatelé půjček nechtějí přicházet, a proto se na ty, kdo o finanční pomoc stojí, kladou podmínky, jimž musí žadatelé nezbytně vyhovět. Jinak mají po jakýchkoliv nadějích.

mince USA

A protože je nějaká ta bankovní půjčka pro lidi v zoufalé finanční situaci obvykle těžko dostupná nebo přímo nedostupná, není divu, že se často uchylují k nebankovním společnostem. Protože tam se získá hypotéka bez doložení příjmu přece jenom o poznání snáze. Jakkoliv se to ani zde bez prokazován schopnosti splácet neobejde, a i zde se záruka vyžaduje. Ovšem zárukou je tu především nemovitá zástava, kterou mohou nabídnout často i ti, kdo nic jiného nemají.

A jakmile se někdo za splácení zaručí svým nemovitým majetkem, může mít ony postrádané peníze k dispozici. A to jak ke spotřebitelským, tak třeba i podnikatelským účelům.