Barevnost sedacích vaků

Všimli jste si, jak je dnes lidem nenápadně podsouván trend barev v nábytkářské výrobě, přitom tento soudobý módní směr nemá mnohdy s barvami nic společného? Kupříkladu pokud si vyhledáte na internetu sedací soupravy, s tímto klíčovým slovem vám vyhledávače zobrazí ve výsledcích barvy buď ponuré a nevýrazné, anebo mnoho odstínů šedé a černé. Sedací vaky se tomuto rádoby „trendu“ naštěstí úspěšně vyhýbají a barvy jejich potahů jsou obvykle krásné – zářivé či pastelové.

modrý sedací vak

Některé vaky mají pogumovanou vrstvu na vnitřní straně potahu

Když si pořídíte sedací vaky a pytle s nylonovým potahem, některé z nich mohou mít na vnitřní straně pogumovanou vrstvu, která brání průniku vody dovnitř. Toto je velmi výhodné zejména tam, kde hrozí častější vylévání nápojů, polévek, omáček a dalších tekutých a polotekutých pokrmů či ingrediencí. Potah takového vaku poměrně snadno vyčistíte a můžete jej i oplachovat venku zahradní hadicí.

barevný sedací pytel

Některé vaky mají možnost měnit či doplňovat výplň

Pouze některé (ne všechny) sedací pytle či vaky mají možnost vyměnit, odsypat či doplnit vnitřní výplň. Jsou v nich zhotovené otvory, uzavíratelné např. na suchý zip, kudy velmi snadno můžete s výplní pracovat. Možnost výměny či doplnění výplně těmto výrobkům prodlužuje životnost. Některé bavlněné či polyesterové potahy sedacích vaků lze prát i v pračce.

Vaky nehřejí, ale izolují

Někteří lidé se mohou domnívat, že sedací vak příjemně hřeje, ale není tomu tak. To, co vás hřeje, je pouze vaše vlastní tělo, vaše tělesná teplota 36,5 stupně Celsia, přičemž vak pouze tuto teplotu udržuje na svém místě. Funguje tedy úplně stejně, jako izolační vrstva polystyrenu, kterou se obkládají domovní fasády. Polystyren na fasádě odráží v zimě teplo z vytápěných vnitřních prostor zpět do objektu a v létě dům naopak pomáhá ochlazovat tím, že nepropouští horký vzduch dovnitř. Pokud jsou uvnitř sedacího vaku polystyrenové kuličky, jde o shodný princip izolační vrstvy.