search
top

Párování alkoholu s doutníkem

Podobně jako při výběru správného doutníku je pro mnoho příležitostných i pravidelných kuřáků důležitá skladba lahodného nápoje. Otázka, co se hodí ke konkrétnímu tabáku si položit úplně nemůžeme, jelikož se odvíjí dle preferencí, je vhodné pít jen co, to vám chutná a neohlížet se na to, co je a co není správné. Společně s chutným doutníkem bude hrát alkohol symfonii. Můžeme vám doporučit, že se k dobrému doutníku hodí barevné lihoviny či kvalitní červené víno, jež podtrhuje aroma.

Co bývá častým faux-pas?

Konzumace doutníku s alkoholem se odvíjí často od události nebo denní doby. Někdo po večeři k doutníku upřednostňuje sladší chuť portského vína, jiný zvolí cedrové tóny na patře a ostřejší ráz výběrového koňaku. Okamžitý účinek doutníku na vaše chuťové pohárky je velmi silný, a právě proto je nezbytné správně volit, co k němu budete jíst či zapíjet.

Vhodné párování kouřového aroma s tmavým ječmenným vínem s dozníváním zralých meruněk nebo skotskou whiskey s rašelinovými tóny může být letenkou první třídy do ráje. Neomezujte se pouze námi nabízenými možnostmi, neboť jich je opravdu mnoho. Obecně však platí, že se k větším doutníkům hodí červená vína a destiláty, k tenkým a lehčím doutníkům volte delikatesy, jako třeba šampaňské. S těmito dilematy se pojí také dva problémy. Nelze zobecňovat řádky, které zde uvádíme a za druhé se jedná stále o společenskou berličku, kterou se tak můžete vyvarovat nechtěnému faux-pax při zkoušených nových kombinací.

Jak poznat správné párování alkoholu s doutníkem?

Nastane totální harmonie v ústech. Doposud neznámé chutě, o kterých jste ani nevěděli, vystoupí do popředí a přetrvávají velmi intenzivně. Společně vytváří dokonalou harmonii, která by odděleně nikdy nevznikla.

Pokud zrovna pijete něco ostřejšího nebo kouříte doutník, přejeme vám dobrou chuť. A nezapomeňte sehrát harmonii s potenciálem obou surovin.

párování alkoholu s doutníkem

Comments are closed.

top